Хто і як буде отримувати субсидії: з’явилися подробиці

logo


Попри те, що 2017 року в Україні скоротилася кількість бюджетних коштів, виділених на субсидії для населення, компенсації за оплату житлово-комунальних послуг мають призначатися, якщо ці витрати перевищують 15% місячного доходу сім’ї.

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на повідомлення Кабміну у Facebook.

Тож власники чималих авуарів в банку, котрі випадково залишилися без доступних засобів до існування, або матері, які отримують пристойні аліменти, чи інваліди, котрийм держава виділила значні кошти на протези, можуть не побоюватися, що їх позбавлять субсидій.

Тому що у доходи сім’ї не включають:

— одноразову допомогу при народженні дитини,

— одноразову допомогу при усиновленні дитини,

— одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”,

— державну соціальну допомогуна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,

— допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,

— щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

До сукупного доходу також не враховують:

— сплачені особою аліменти,

— доходи від розміщення депозитів,

— оплату праці членів виборчої комісії, а також осіб, яких залучають до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів,

— допомогу громадських та благодійних організацій,

— допомогу на поховання,

— одноразову допомогу від органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності,

— вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації,

— суми, які виплачують у порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

Нагадаємо, у Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП було розширено список причин, за якими влада може запросто позбавити пересічного українця держдопомоги. 

Також в Держстаті повідомили, що в 2017 році скоротилася кількість бюджетних коштів, виділених на субсидії для населення. У 2017 році було виділено 3,7 млрд гривень на субсидії для оплати житлово-комунальних послуг. Даний показник менше на 17,4%, ніж у 2016 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.