Громадяни України заслужили право вільно їздити до ЄС – євродепутат

logo


У Європарламенті вважають, що безвіз сприятиме реформуванню українського суспільства. 

Українські громадяни заслужили на те, щоб вільно пересуватися до країн Євросоюзу.

Про це заявила депутат Європарламенту від Болгарії Марія Габріель під час міжінституційних переговорів щодо надання безвізового режиму Україні.

«Запровадження безвізового режиму для громадян України є важливим кроком вперед на шляху до реформування українського суспільства, об’єднання людей, будівництва мостів через кордони. Ми в Європейському парламенті переконані в тому, що громадяни України заслужили право вільно пересуватися в ЄС. Прийшов час для Ради Європи для досягнення результатів», — сказала вона.

Читайте також: Коли запрацює безвізовий режим між ЄС та Україною

У Європарламенті зазначають, що після впровадження безвізового режиму українці, які мають біометричні паспорти, зможуть їздити до країн ЄС терміном до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду у бізнесових, туристичних чи сімейних цілях.

Скасування віз буде застосовуватися до всіх держав-членів ЄС, за винятком Ірландії та Сполученого Королівства. Зазначається, що безвізовий режим не дає права на працевлаштування в ЄС.

Читайте також: Швейцарія готова запровадити безвізовий режим для громадян України

Нагадаємо, 28 лютого у Євросоюзі завершилися міжінституційні переговори щодо надання безвізового режиму Україні. Переговори між собою проводили Європейський парламент, Рада ЄС та Єврокомісія, їхніми підсумками стало рішення запровадити безвіз для громадян України. 

14 лютого Європарламент затвердив механізм тимчасового призупинення безвізу.

Також 2 лютого Європарламент проголосував за введення безвізового режиму з Грузією. Своєю чергою, 22 лютого посли Європейського Союзу затвердили механізм призупинення безвізу з Грузією. 

Зазначимо, Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ схвалив угоду щодо надання громадянам Грузії безвізового доступу до Шенгенської зони ще 12 січня.