Громадян штрафуватимуть за самовільне відключення від опалення — проект

Комунальні послуги в останні роки дорожчають такими ж темпами, як і посилюються нарікання населення на їх якість. Та й держава фактично самоусунулася від контролю в цій сфері, передавши відповідні функції місцевій владі.

Народні депутати вважають, що чиновники не будуть контролювати фактично самих себе. Тому пропонується створити Державну житлово-комунальну інспекцію (проект №4403).

А якщо є контролюючий орган, то повинні бути й санкції проти порушників законодавства в цій сфері. Їх пропонується додати до Кодексу про адміністративні правопорушення (проект №4404). 

Причому більшість штрафів націлена саме на посадових осіб постачальників житлово-комунальних послуг. Але є й такі, що можуть ударити по кишені споживача.

Наприклад, за ухилення від укладання договору про вивезення сміття — від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн.). А за порушення правил підключення до мереж водо-, теплопостачання чи відключення від них і того більше — від 1000 до 2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.). Такі суми насамперед мають стримати тих громадян, котрі захочуть від’єднатися від системи опалення.

Утім, автори документа здивували тим, що передбачили для громадян штрафи й за порушення нормативів, порядку та правил поховання — від 20 до 50 н.м.д.г. Чи то йдеться про «захоплення» зайвих площ на кладовищі, чи про поховання на власному подвір’ї — важко сказати.

© Закон і Бізнес