Гонтарева назвала свою головну перемогу і головний прорахунок під час роботи в Нацбанку

logo


23перегляди

19 січня 2018, 22:52

Гонтарева назвала свою головну перемогу і головний прорахунок під час роботи в НацбанкуФото: Зеркало недели

Колишня глава Національного банку України Валерія Гонтарева в інтервʼю виданню Українські новини зазначила, що головним здобутком за час свого правління вважає інституційну перебудову НБУ. Завдяки цьому, зазначила вона, вся повнота влади перестала зосереджуватися в одних руках і рівномірно розподілена між комітетами.

«Ви ж розумієте, що коли я говорю, що це вже не one man show, то перераховую комітети: комітет з нагляду, кредитний комітет, монетарної політики, фінансової стабільності. От зараз, наприклад, все правління НБУ знаходиться на комітеті фінансової стабільності. Якщо хтось думає, що сьогодні можна щось в Національному банку вирішити одноосібно, то це не так», – зазначила вона, додавши, що провести таку реформу було дуже важко.

Найважчим періодом своєї роботи вона вважає початок березня 2014 року, коли агресія з боку Росії почалася з анексії українського Криму.

«Найскладніший час – це початок вересня 2014 року, коли нашій країні «відірвали руку» – Крим. Але крові було мало, і потім «відірвали ногу». 15% ВВП, 30% валютної виручки. І ця країна, що стікає кров’ю, в повній паніці, потім Іловайськ… Це найважчий час був», – повторила вона.

На її думку, слід було вводити більше банківських обмежень у той час і робити це сміливіше, однак вона не наважувалася, оскільки все ще стояла на позиціях вільного ринку.

«Що стосується банківської реформи, то знову ж таки, перший стрес-тест, який ми проводили в 2014 році, був дуже урізаний і не повною мірою розкрив усі проблеми. Нова методологія і реформи 2015-2016 років дозволили нам реально зробити очистку банківської системи, а банкам збільшити капітал на 291 млрд», – розповіла Гонтарева.

Вона вважає, що тепер банківська система України – одна з найкращих у світі.

«Ми можемо нею пишатися», – заявила екс-глава НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті