Глава НБУ розповів про новий «банкопад» в Україні

logo


Глава Національного банку України Яків Смолій розповів про можливість нового обвалу українських банків. За його словами, жоден український банк зараз не знаходиться під загрозою втрати платоспроможності.

«Ми не бачимо на 2019 рік, та й на перспективу, причин для виведення банків. Не будемо загадувати, але сьогодні ми з упевненістю говоримо, що у жодного банку немає ризиків бути визнаним неплатоспроможним», – сказав він, відповідаючи на питання видання «Сегодня», чи можливий у найближчому майбутньому новий «банкопад».

За словами Смолія, усі 77 працюючих у країні банків докапіталізовані і можуть працювати як з коштами населення, так і юридичних осіб. При цьому він додав, що залишився один банк, який повинен докапіталізуватися на 611 млн грн до кінця березня за результатами стрес-тестування.

Глава НБУ також зазначив, що вперше за останні п’ять років банківська система стає прибутковою.

«Більш того, вона може зафіксувати рекордний за останнє десятиліття фінансовий результат. За 11 місяців 2018 року прибуток банківської системи становив майже 20 млрд грн», – сказав чиновник.

Нагадаємо, Національний банк може створити умови для переходу небанківських установ у категорію банків. Для тих установ, які хочуть розвиватися і перереєструватися в банки, буде діяти перехідний період. Раніше у НБУ назвали найприбутковіші та найзбитковіші банки.

ПУМБ вперше в Україні представив повноцінний банкінг в месенджері Telegram. Раніше в квітні 2018 року був запущений банківський сервіс у месенджері Viber.

У серпні агентство Moody’s дало позитивний прогноз розвитку банківської системи України, повідомляється, що українські банки значно збільшили прибуток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Фото: НБУ