Генпрокуратура розслідує розкрадання понад 4 млрд грн «другом Олександра Януковича»

logo


Генеральна прокуратура України розслідує кримінальне провадження за фактами розкрадання понад 4 млрд гривень протягом 2011 – 2014 років службовцями ПАТ «КБ «Південкомбанк» та ПАТ «Терра Банк», власником яких був Руслан Циплаков.

Зазначимо, що за інформацією ЗМІ, Циплаков є близьким другом Олександра Януковича, сина колишного президента України. 

Як повідомили у ГПУ, у результаті розкрадання цих коштів банки опинилися у стані неплатоспроможності.

«Розкрадання вказаних коштів вчинено шляхом укладення ряду сумнівних кредитних договорів із суб’єктами господарювання з ознаками фіктивності, які прямо чи опосередковано були пов’язані з власниками та керівниками зазначених банківських установ», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на даний час слідством доведені факти розкрадання належних ПАТ «Терра Банк» 360 млн грн, у зв’язку з чим повідомлено про підозру у вчиненні розкрадань грошових коштів банків в особливо великих розмірах семи членам встановленої злочинної організації, на чолі з Русланом Циплаковим.

Повідомляється, що до складу злочинної організації також входили інші власники і керівництво ПАТ «Терра Банк» та керівники низки юридичних осіб, які для створення видимості забезпечення кредитних зобов’язань надавали у заставу банку майно, вартість якого у сотні разів завищена, або взагалі не належала заставодавцям.

За наявною інформацією, 27 квітня слідчими проведено обшуки за місцем проживання даних осіб, які входять до злочинної організації.

«Стосовно двох членів організації судом вирішується питання про обрання запобіжного заходу, інші п’ятеро осіб, оголошені в розшук», — наголосили у ГПУ.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав ліквідацію неплатоспроможного «Південкомбанку» у вересні 2014 року. 

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро України у 2016 році відкрило провадження щодо службових осіб НБУ в незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банків, що призвело до розтрати 12 млрд грн. Мова йде про банки ПАТ «КБ Південкомбанк», ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «Міський Комерційний Банк», ПАТ «Автокразбанк» («АКБ Банк»), ПАТ «Терра Банк», ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «Банк Таврика».