Геннадій Лоцман: Тарифи в Україні сьогодні є проблемними

logo


Геннадій Лоцман: Тарифи в Україні сьогодні є проблемними

У листопаді парламент прийняв Закон України «Про житлово-комунальні послуги», який з лютого 2015 року знаходився в стінах парламенту. Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ підтримала прийняття цього закону, оскільки вважає, що він є важливим і актуальним як для кожного українського споживача, так і для виконавців цих послуг.

– Закон забезпечує можливість мешканців багатоповерхівок впливати на надання якісних послуг по справедливій ціні, а також розмежовує обов’язки і права споживачів і надавачів послуг.

Зокрема, передбачає право споживача на зменшення розміру плати за послуги в разі їх ненадання, надання в неповному обсязі або зниження якості. А ще споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім теплової енергії), якщо ними не користується за період тимчасової відсутності в приміщенні понад 30 календарних днів, – розповідає депутат Кіровоградської обласної ради Геннадій Лоцман.

Встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання послуг –  управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику. Тобто, запроваджуються процес договорів по вартості послуг споживача з управителями будинків і з водоканалами, теплоенерго, компаніями з поводження з відходами, електроенергетиками, газовиками. 

У законі визначається поняття пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги (в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків суми боргу).

– При цьому ми сьогодні бачимо, що існують заборгованості по зарплатах, а субсидії та пільги несвоєчасно поступають на місцеві рівні. Тому за ініціативи ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в закон внесені уточнення, які передбачають, що пеня не нараховується за умови заборгованості держави за надані населенню  пільги та житлові субсидії та/або в разі наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином. І це справедливо,

– констатує очільник управління ЖКГ, архітектури та містобудування міськради Олександрії Геннадій Лоцман.

Також слід зазначити, що за підтримки фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ парламент вже прийняв закони, які є похідними від Закону України «Про житлово-комунальні послуги» – про комерційний облік теплової енергії та водопостачання,  про енергетичну ефективність будівель. Також прийнято закони про особливості права власності та ОСББ.

– І населення, і працівники житлово-комунальної сфери розуміють, що сьогодні існуючі тарифи є проблемними. Тому як ніколи важлива для всієї країни ініціатива ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ знизити існуючі тарифи якнайменше вдвічі. Тільки це може спасти країну від тарифного краху,

– вважає Геннадій Лоцман. 

Нагадаємо: Александр Рыхлицкий: Необходимо отменить существующие в Украине тарифы

Патрульна поліція Кропивницького бореться з незаконним обігом наркотиківПредыдущая

Патрульна поліція Кропивницького бореться з незаконним обігом наркотиків