General Electric разом з ДТЕК встановлять першу цифрову підстанцію для вітроелектростанції

logo


General Electric (GE) уклала з ДТЕК угоду щодо встановлення цифрової підстанції (ЦПС) для видачі в мережу електроенергії від першої черги Приморської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 100 МВт у Запорізькій області, яка буде введена в експлуатацію в 2019 році, повідомляє ДТЕК.

Угодою передбачена поставка високовольтного обладнання для центрального розподільчого пункту на 150 кВ і двох підстанцій 150/35/10 кВ.

Герхард Сейрлінг, генеральний директор підрозділу GEGridSolutions в Європі, Росії та СНД, зазначив: «GE пишається можливістю підтримати цифрову трансформацію енергетичної інфраструктури України. Активне включення ключових елементів «розумних мереж» дозволить енергосистемі країни перейти на новий рівень надійності та економічної ефективності в інтересах українських споживачів».

Відповідно до повідомлення, цифрова підстанція дозволяє оцінити стан обладнання в режимі реального часу та автоматичного реагування на пошкодження та збої. Це спрощує технічне обслуговування підстанції, здійснюючи його за станом, а не у плановому режимі.

Дана інноваційна технологія  полягає в обміні даними у повністю цифровому вигляді на основі єдиного стандартного протоколу МЕК 61850. «На відміну від звичайної підстанції, що використовує обмін електричними аналоговими/дискретними сигналами, ЦПС поєднує режим «цифрової» взаємодії обладнання з винятковою надійністю і доступністю системи», – зазначається прес-службою ДТЕКу.

Для першої черги Приморської вітроелектростанції GE Renewable Energy поставить 26 вітрогенераторів загальною потужністю 100 МВт, а також буде займатися їх подальшим обслуговуванням. Вітротурбіни будуть доставлені в Україну і встановлені на майданчику Приморської ВЕС у 2018 році.

Нагадаємо, General Electric та Крюківський завод підписали угоду про локалізацію виробництва 30 локомотивів TE33A.

Раніше повідомлялося, що ПАТ «Укрзалізниця» та компанія General Electric Transportation підписали 15-річну угоду на $1 млрд щодо оновлення й модернізації рухомого тягового складу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті