«Газпром» помітно занервував»: у «Нафтогазі» відреагували на прохання росіян надати дозвіл на будівництво «Північного потоку-2»

logo


У «Нафтогазі» з нетерпінням чекають «на оприлюднення чергової заявки дочірньої компанії «Газпрому» на данську секцію маршруту».

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» розвінчала низку хибних тверджень дочірньої компанії російського «Газпрому», що займається будівництвом проекту газопроводу «Північний потік-2». Зокрема у заяві компанії Nord Stream 2 AG йшлося про занижені обсяги транзиту газа Україною.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАК «Нафтогаз України» у Facebook.

«Газпром» помітно занервував. Сьогодні його дочірня компанія, яка будує «Північний потік-2″ без повного комплекту дозволів, випустила прес-реліз. У ньому вона погрожує європейцям величезними збитками, якщо Данія терміново не погодить їхню чергову заявку, а проект не добудується і не запуститься», — йдеться у ньому.

Читайте також: «Північний потік-2» не запрацює 1 січня 2020 року – Коболєв

«Нафтогаз» оприлюднив частину зазначеного прес-релізу: «Дослідження показали, що в разі затримки запуску газопроводу, відсутність доступу до ресурсів недорогого природного газу підвищить рівень цін на газ по всій Європі. Європейські сім’ї та промислові підприємства будуть змушені платити 20 мільйонів євро за кожен день затримки.»

У «Нафтогазі» додали, що дочірня компанія при цьому посилається на єдине дослідження, нею ж і замовлене, в якому є такі чудові твердження як: «Передбачається, що транзит Україною буде доступний на рівні 30 млрд куб м на рік, бо лише ця частина української ГТС оновлюється».

«Ну це ж треба. Ось зараз наша ГТС легко транспортує понад 300 млн кубометрів російського газу на день, що у річному вимірі відповідає 110 млрд куб м на рік. А вже за півроку раптом стане здатною транспортувати у 3,5 рази менше, вважають шановні дослідники», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Заморозити «Північний потік-2» і бути готовими до нових санкцій: Європарламент ухвалив звіт про відносини з РФ

«Ще одне цікаве твердження, мовляв, частина російського газу піде з «Північного потоку-2» до Нідерландів. Але ж до Нідерландів газ не йтиме, не передбачено проектом. При цьому газ, за висновками шановних авторів, завдяки «Північному потоку-2» має подешевшати в усіх без винятку країнах ЄС. Навіть у тих, куди через появу «Північного потоку-2″ його буде фізично неможливо доставити. Дуже зручне аналітичне дослідження, одним словом», — наголошують у «Нафтогазі».

Ще у прес-релізі компанія згадує, що 670 підрядників з 25 країн заробляють на цьому проекті. Також на ньому заробляють великі європейські постачальники газу, які позичили «Газпрому» гроші під значний гарантований відсоток. «Шкода, що компанія забуває згадати, скільки європейським сім’ям та виробникам коштуватиме відплатити цей карнавал щедрості, якщо цей проект замінить собою українську ГТС», — додають у НАК.

У «Нафтогазі» зазначили, що з нетерпінням чекають на оприлюднення чергової заявки дочірньої компанії «Газпрому» на данську секцію маршруту, зазначаючи, що ця заявка не буде достатньо пропрацьованою.

Читайте також: Наступниця Меркель розкритикувала погрози посла США запровадити санкції через «Північний потік-2»

«Ще недавно компанія-підрядник, яка розробляє цю документацію, казала, що по цьому варіанту маршруту не проводилися ані дослідження екологічного впливу, ані консультації з іншими країнами. А там же на дні є ще захоронення хімічної зброї. Є вплив на судноплавство та рибальство. На військові навчання. Крім того, як зазначає сама компанія у своєму прес-релізі, рішення про морський кордон між Данією та Польщею досі остаточно не ратифіковане. Буде, ймовірно. Але у такій важливій справі як планування газопроводів поспіх може лише нашкодити», — резюмували у НАК.

Газпром помітно занервував. Сьогодні його дочірня компанія, яка будує Північний потік 2 без повного комплекту дозволів,…

Опубліковано Нафтогаз України — Naftogaz Понеділок, 15 квітня 2019 р.

Нагадаємо, 27 березня Данія не дала дозволу на прокладання газопроводу «Північний потік-2» на дні Балтійського моря у своїй винятковій економічній зоні.

Раніше, 12 березня Європейський парламент ухвалив новий звіт стосовно політичних стосунків між Європейським союзом та Росією, в якому закликають припинити будівництво «Північного потоку-2» та бути готовими до введення нових санкцій. У звіті наголошується, що проект «Північний потік-2» може збільшити залежність ЄС від поставок російського газу та поставити під загрозу внутрішній ринок Європи, а тому має бути припинений.

У лютому росіяни погрожували європейським країнам труднощами з газом, якщо вони блокуватимуть «Північний потік-2».

ВідеоЄвропарламент прийняв резолюцію із закликом зупинити проект «Північний потік-2»

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо Росії. Анексія Криму, пряма участь у війні на Сході України, порушення територіальної цілісності Грузії та Молдови — все це євродепутати вважають підставами не розглядати більше Москву як партнера. Європарламент, Росія, резолюція, ЄС

Європарламент прийняв резолюцію із закликом зупинити проект "Північний потік-2"