«Газпром» може продовжити будувати «Північний потік-2»

У Данії апеляційний суд не отримав скарг щодо рішення, яке дозволяє росіянам добудувати «Північний потік-2». Таким чином компанія Nord Streem 2 AG може продовжити будівництво газопроводу.

Щоб роботи зупинили, мало бути оскарження рішення, яке б заборонило використовувати судна з якорями в районі острова Борнхольм, пояснює видання ТАСС.

Цікаво Росії заборонили будувати «Північний потік-2», бо в тріски нерест

Данська апеляційна рада з питань енергетики не отримувала ніяких апеляцій на рішення, яке дозволить Nord Stream 2 AG використовувати судна з якорями,– зазначила представниця ради Клара Агнес Тролле Міккелсен.

Справа в тім, що частина Балтійського моря неподалік острова Борнхольм після Другої світової війни була одним з найбільших «кладовищ» зброї й вибухівки.

Відтак використовувати судна з якорями там може бути небезпечним. Водночас це необхідно для прокладання газопроводу, а відтак на це був потрібен був дозвіл місцевої влади.

Коротко про «Північний потік-2»:
Росія будує газопровід «Північний потік-2» до Німеччини в обхід України. Він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Наразі будівництво триває, але у разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, і не користуючись послугами української газотранспортної системи.
Передбачається, що після запуску «Північного потоку-2» Росія взагалі може відмовитися від української труби, транзит якою приносить бюджету приблизно 3 мільярди доларів щорічно.
Будівництво газопроводу завершено на більше, ніж 90%. Однак РФ не може добудувати його через санкції США проти фірм, які беруть участь в укладанні «Північного потоку-2».