Газотрейдери ЄС змінюють свою стратегію в Україні — Bloomberg

logo


Європейські газові трейдери, які постачають реверсний газ до України, можуть втратити 1 мільярд доларів через рішення Стокгольмського суду, що зобов’язало Україну купувати певну кількість газу у «Газпрому».

Докладніше про рішення Стокгольмського суду читайте: Стокгольм не визнав борги «Нафтогазу» в газових справах, крім 2 млрд, які можна профінансувати євробондами — Тімоті Еш

Суд зменшив обсяг обов’язкової купівлі газу у «Газпрому» в 10 разів з 52 мільярдів кубічних метрів до 5 мільярдів. Однак, поновлення закупівель газу «Нафтогазом» у «Газпрому» все ж вплине на обсяги реверсу, переконане видання.

«Вечірка вже не така весела для європейських газових трейдерів та операторів трубопроводів, які отримували переваги від реекспорту російського газу до України», — сказав аналітик Bloomberg Intelligence у Лондоні Ельчін Маммадов. Все ж нещодавнє збільшення споживання газу ЄС, на думку аналітика, пом’якшить удар для трейдерів.

Минулого року Україна імпортувала 14 мільярдів кубометрів газу з ЄС, що порівняно з обсягами щорічного спожавання газу Бельгією.

Якщо припустити, що 5 мільярдів буде закуплено за середньою ціною імпортного газу для України від минулого жовтня, то компанії можуть втратити 1,2 млрд доларів на рік через зменшення реверсу, йдеться в статті.

Серед найбільших постачальників України в 2016 році була французька компанія Engie SA, яка поставила більше 3 мільярдів кубометрів. Це був «рекордний рік». Минулого року продаж зменшився приблизно на 40 відсотків через зростання конкуренції, повідомила виданню прес служба компанії.

«Так як «Нафтогаз» може купувати російський газ в 2018 -2019, Engie посилює стратегію продажу газу кінцевим споживачам в Україні, розпочату минулого року», — заявили в компанії.

Швейцарська Axpo Trading AG, ще один основний постачальник, знаходиться в «процесі створення компанії в Україні, щоб мати змогу торгувати напряму в Україні», — повідомила виданню прес-служба компанії.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Що представили українці на виставці CES