«Гарний прогрес»: у МВФ повідомили, за яких умов зможуть надати Україні фінансову допомогу

logo


Крісталіна Георгієва опублікувала заяву щодо України.

У Міжнародному валютному фонді повідомили, що розмова з українською владою щодо нової програми фінансування має «гарний прогрес».

А для пришвидшення переговорів Україні пропонують виконати дві умови, йдеться у заяві директорки-розпорядниці Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої.

«Прийняття законопроєктів щодо вдосконалення системи регулювання банківської системи, а також земельної реформи, дозволило б швидко просунутися вперед у допрацюванні параметрів нової угоди із ширшим доступом, аніж передбачалося раніше», — йдеться у зверненні. 

Читайте також:

Нардеп від «Слуги народу» розкритикував новий закон регулювання банківської діяльності

Нагадаємо, що «Слуги народу» сперечаються через законопроєкт про долю «ПриватБанку». Так, у стінах парламенту з’явилась ініціативна група народних депутатів від провладної фракції «Слуга народу», яка запустила хештег «нідефолту». Ці політики виступають за ухвалення законопроєкту 3260, «що унеможливить скасування рішення НБУ про націоналізацію/ліквідацію банків та повернення несправедливої компенсації з Державного бюджету їхнім попереднім власникам». «На сьогодні його прийняття — це єдиний шанс для України отримати кредит від МВФ та уникнути дефолту», — йдеться в оприлюдненій заяві. 

Як повідомлялося, 16 березня Кабінет міністрів доручив підготувати лист і звернення до МВФ щодо надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу. За словами очільника НБУ Якова Смолія, найближчими тижнями Україна чекає на результат консультацій з Міжнародним валютним фондом щодо можливого отримання нашою країною фінансування у зв`язку з епідемією коронавірусу.

Відео

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Спеціалісти фонду працювали в Києві впродовж тижня. За цей час вони зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та його новою адміністрацією. Керівник місії Рон ван Роден відзначив, що мали конструктивні дискусії з владою України. Експерти МВФ дійшли висновку — грошово-кредитна і податково-бюджетна політика — ефективна. Натомість стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення.    

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду