ГАЕС будуть будувати у кредит під гарантії держави

В.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець, під час засідання уряду повідомила, що той своїм рішенням дозволив ПрАТ «Укргідроенерго» залучати кредити на будівництво гідроакумулюючих електростанцій під державні гарантії.

«З метою забезпечення стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи, існує нагальна потреба у будівництві маневрових потужностей… Для реалізації таких проєктів ПрАТ «Укргідроенерго» проводить пошук джерел фінансування. Вже підписано низку меморандумів з іноземними компаніями. Водночас, залучення пільгового фінансування для реалізації цих проєктів можливе лише за умови надання державних гарантій», — сказала вона. 

Тепер «Укргідроенерго» може звільнятися від зобов’язань закладати власне майно у якості гарантії виплати боргів по кредитах, що залучаються для фінансування інвестиційного проєкту будівництва 3 черги Дністровської ГАЕС. Тобто, якщо у якомусь випадку компанія не зможе виплатити кредити, то для сплати боргів не будуть продавати її майно, кошти має сплатити держава. А конкретніше держбюджет, який складається з податків звичайних українців.

Нагадаємо, депутат звинуватив міністерку Буславець у корупції і конфлікті інтересів.

Тим часом, Україна чекає 176 млн євро кредиту на добудову Ташлицької ГАЕС.