Гаазький суд переглядає справу про спробу придушення Майдану

logo
Опубликовано · Обновлено


Місяць тому родини Небесної сотні зустрічалися з місією Міжнародного кримінального суду в Україні, якій передали документи для подальшого вивчення.

Про це в ефірі Громадського розповів адвокат родин Небесної сотні Маркіян Галабала.

В звіті суду ці документи не були враховані, але вже прийнято рішення про їх залучення. На прокурора вплинуло те, що у поданні родин доводився факт організованого насильницького характеру дій влади по відношенню до протестувальників Майдану.

«Ми намагалися у цьому поданні довести, що акції влади проти учасників Євромайдану мали зовсім не спонтанний, а організований характер. Був штаб, який координував дії всіх силовиків, внутрішніх військ, «Беркуту», — повідомляє адвокат.

На переконання Галабали, трагедії, які відбулися з початку 2014 року, були не просто реакцією представників влади на протестувальників.

«Це був цілеспрямований акт агресії проти українського народу  з метою придушення протестів, бо вони могли вилитися у розкриття корупційних злочинів влади, що і сталося», — підкреслив він.

Як повідомляє адвокат, родини загиблих на Майдані надали офісу прокурора докази системності і спланованості цих дій, що дало можливість відобразити у звіті проміжний, позитивний для України результат.

«Ми продовжуємо боротися. Наші документи будуть вивчені ще раз, і дасть бог, офіс прокурора знайде підстави для допровадження цих справ», — зазначив Галабала.

Раніше повідомлялося, що Гаазький суд прирівняв анексію Криму до війни між двома країнами.

Всього