Фінансові ринки позитивно відреагували на інавгурацію Зеленського: ставки за державним боргом впали — Мінфін

logo


Відсоткові ставки за державними борговими запозиченнями України впали нижче 18% під час проведення першого аукціону з продажу державних боргових облігацій, що відбувся після інавгурації Володимира Зеленського.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«Позитив сьогоднішнього аукціону з розміщення ОВДП: дохідність по 3 міс ОВДП було знижено з 18,5 до 17,88%», — повідомила Маркарова.

Раніше короткострокові державні боргові облігації торгувались з відсотковими ставками, що перевищують 18% річних. Чим вищий відсоток за державною облігацією — тим більше коштів державі доведеться віддавати за обслуговування держборгу. Зниження відсоткових ставок у Мінфіні пов’язують із запровадженням ефективної політики управління державним боргом.

16 травня у Мінфіні повідомляли, що відсоткові ставки за довгостроковим державним боргом зменшилися до 16% річних.

Раніше повідомлялось, що від початку року уряд позичив в українців вже 87,3 мільярда гривень. За даними Міністерства фінансів України, на початку лютого 2019 року державний борг складав 78,25 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що у травні 2019 року державний борг України вперше з 2014 року став меншим за 60% ВВП.

У першому кварталі 2019 року український уряд витрачав по 42 мільярди гривень на обслуговування боргів. Водночас Україна додатково позичила 113 мільярдів гривень.

Також, за даними Мінфіну, обсяг виплат за державним боргом до кінця 2019 року зріс на 15,3 мільярда гривень. Загалом за рік уряд має виплатити 461 мільярд гривень.