Євросоюз “закрив” кордон із Україною

logo


Нагадаємо, що у вівторок, 20 лютого, інформаційне агентство Reuters, посилаючись на неназваного дипломата, повідомило, що Європейський Союз ухвалив рішення закрити проект модернізації контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Україною.

“Існує певна втома від Ук­раїни. Усіх дратує відсутність реформ, особливо в сфері боротьби з корупцією”, – сказав дипломат. З його слів, проект закрили після низки затримок, помилок та перевитрат за участі місцевих чиновників і підрядників. Проект модернізації шес­ти українських КПП на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією був започаткований у 2014 році. На його реалізацію ЄС виділив майже 30 мільйонів євро. Зокрема, передбачалося створення функціонального модуля “Фільтр пункту пропуску” в міжнародному автомобільному пункті “Рава-Руська” у Львівській області, надання обладнання пунктам пропуску “Краковець” та “Шегині”.

Тепер у ЄС вирішили згорнути проект та відкликати невикористані кошти. “Це стало дуже негативним сигналом. Тому що, коли ми говоримо про припинення співпраці з нашими партнерами через власну неспроможність, ми просто самі себе дискредитуємо. Визнаю, дійсно були проблеми, пов’язані з Державною фіскальною службою. Будемо шукати вихід із цієї ситуації”, – заявив міністр фінансів України.

Олександр Данилюк також зауважив, що бачить необхідність делегувати будівництво інфраструктурних проектів на українському кордоні місцевим органам влади замість Державної фіскальної служби.

“ДФС не повинна будувати митниці. Це що, будівельна компанія? Це не характерна функція для ДФС. Вона зацікавлена тільки з точки зору своїх інтересів. Хто це може зробити краще, аніж місцева влада?” – цитує міністра Інтерфакс-Україна.