«Євросоюз — не банкомат»: Боррель розповів, про що говорив із Зеленським


Зустріч Володимира Зеленського з Жозепом Боррелем / president.gov.ua

Віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель розповів про підсумки свого візиту до Києва та зустрічі з українським керівництвом.

Як йдеться в його заяві, розміщеній на сайті Євросоюзу, стабільна, процвітаюча і демократична Україна — найкращий спосіб стабілізувати сусідство з ЄС.

«Як я сказав президенту (Володимиру Зеленському, — ред.), Європейський Союз — це не благодійна організація або банкомат: кращий спосіб для нас підтримати Україну — це допомогти в реформуванні країни. Але здійснити ці реформи можуть тільки самі українці», — підкреслив глава дипломатії ЄС.

Водночас він звернув увагу на те, що продовження реформ критично важливе для України.

«Наша підтримка триватиме, але вона також пов’язана з терміновою необхідністю зміцнення законності і боротьби проти корупції», — вказав європейський чиновник.

За словами Борреля, за оцінками спостерігачів, темп реформ в Україні сповільнився, включаючи виконання зобов’язань щодо Угоди про асоціацію.

читайте такожУ МВФ розповіли, чи продовжуватимуть співпрацю з Україною

«При цьому президент Зеленський продовжує залишатися джерелом надії: громадяни все ще очікують від нього реформи і обіцяні зміни, заради яких він був обраний», — резюмував європейський дипломат.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що отримання Україною до кінця 2020 року другого траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду сумою в 0,7 млрд доларів США малоймовірно.

Аналітики інвестиційного банку Morgan Stanley вважають, що основна проблема з отриманням траншу — кілька невирішених питань за програмою України з МВФ.