Європейський Carbon Borden Tax буде коштувати Україні €566,3 млн на рік

Про це заявив директор GMK Center Станіслав Зінченко.

За його словами, впродовж останнього року в ЄС обговорюють можливість запровадження «прикордонного вуглецевого коригування» (Carbon border adjustment – CBA). CBA – це платіж, який стягуватимуть під час ввезення до ЄС продукції, виходячи з обсягів викидів СО2 в процесі її виробництва. Ці торгові обмеження негативно вплинуть на вітчизняний експорт.

«Нові торгові обмеження, які створюються за допомогою СВА, – це перешкоди для зростання експорту до ЄС та виробництва в Україні. Якщо наш уряд не включиться в переговори, не зможе організувати якісний діалог з партнерами з ЄС, то на нас чекає падіння валютних надходжень і надходжень до держбюджету, скорочення зайнятості населення та його доходів», — прогнозує Зінченко.

За його оцінкою, в результаті запуску СВА платежі українських компаній під час експорту до ЄС можуть зрости на €566,3 млн на рік.  Майже 94% від цієї суми доведеться платити підприємствам металургійної промисловості та електроенергетики.

Зінченко також зазначив, що ЄС є основним торговим партнером України. За 2015-2019 рр. частка ЄС в українському експорті зросла з 34,1% до 41,5%. У 2019 році експорт України до ЄС становив €21,1 млрд. 1/3 цієї суми потенційно підпадає під дію СВА.

Популярні новини зараз

Показати ще

Нагадаємо, запуск CBA передбачає Європейська зелена угода (European Green Deal), представлена ще в грудні 2019 року. Єврокомісія пропонує запровадити CBA не пізніше 2023 року. Багато фахівців вважають, що CBA – це спеціальний фіскальний інструмент, який дасть змогу наповнювати бюджет ЄС за рахунок експортерів, з одного боку; і нова форма протекціонізму для захисту своїх ринків – з іншого. За прогнозами самої Єврокомісії, щорічні надходження від СВА становитимуть € 5-14 млрд.