Єврокомісар Ган розчарований слабким прогресом у виконанні Україною Контракту «Реформи заради інвестицій»

logo


13:36 09.11.2018

Єврокомісар Ган розчарований слабким прогресом у виконанні Україною Контракту "Реформи заради інвестицій"

Європейський комісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Ган висловив розчарування від відсутності прогресу у виконанні Україною умов для отримання EUR50 млн від ЄС у рамках Контракту «Реформи заради інвестицій».

«Я не хочу приховувати свого розчарування від Контракту «Реформи заради інвестицій», де йшлося про EUR50 млн допомоги… На жаль, лише одну умову було виконано. Ми могли б використати 10 млн, а інші 40 млн буде втрачено. Звичайно, це не те, що нас може радувати», — сказав Й.Ган на зустрічі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у п’ятницю в Києві.

Як повідомлялося, у квітні 2018 року Європейський Союз запропонував Україні нову програму залучення інвестицій під назвою Контракт «Реформи заради інвестицій» (Reform Contract for Investment). Згідно з якою для України може бути зарезервовано 1,6 млрд грн (EUR50 млн), зокрема для компенсації кредитування банківськими установами і, нарешті, для інвестування в реальний сектор економіки.

Виділення перших EUR50 млн на 2018 рік відбудеться лише в разі, якщо до літніх парламентських канікул Україна зробить такі кроки: незалежне регулювання в енергетиці та повноцінна робота членів Національної комісії держрегулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердження бізнес-омбудсмена, скасування е-декларування для антикорупційних активістів.