ЄС та США повинні запровадити санкції проти морських портів Росії в Чорноморському басейні — Омелян

logo


Європейські та американські партнери України повинні запровадити санкції не лише проти фізичних та юридичних осіб Росії, але й проти російських морських портів.

Про це в ефірі «Прямого» у програмі «Ситуація» з Тарасом Березовцем заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи безпідставні затримання Росією іноземних суден в портах Маріуполя та Бердянська.

«У нас було декілька закритих нарад в стінах міністерства, на які були запрошені всі міністерства, в тому числі і силові. Опрацьовано комплекс заходів, сподіваюсь він, як і закриття залізничних перевезень, буде схвалений урядом. Ці дії РФ привели до значних збитків для портів Маріуполя та Бердянська. Ми бачимо падіння вантажопотоку по Маріуполю 10% за це півріччя, по Бердянську – 16 %. Це ті об’єктивні цифри, які будуть компенсовані Москвою після розгляду в міжнародних судах. Ми бачимо, що значних збитків мають і судновласники. Це переважно судна під прапором ЄС», — наголосив Омелян.

Він додав, що платники податків ЄС не повинні з своєї кишені компенсовувати здорожчання української продукції через те, що Росія в чергове вирішила «побряцати зброєю» в Азовському морі.

«Ми розуміємо, що ми не можемо говорити про якісь інші заходи, але ми використаємо весь інструментарій, щоб поставити Росію на місце. Ми звертаємось до європейських та американських союзників, щоб вони наклали санкції не лише на юридичних і фізичних осіб РФ, але й на російські морські порти хоча б Чорноморському басейні. Я вважаю, що це буде чудовою відповіддю на беглузді дії РФ», — зазначив міністр.Раніше військовий експерт інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій в ефірі «Прямого» заявляв, що Росія зацікавлена зробити акваторію Азовського моря закритою для заходу міжнародного пароплавства.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.

Читайте также: