ЄС обіцяє Україні інвестиції в річковий транспорт

Європейські банки готові інвестувати в річкову інфраструктуру України. Зокрема, потужності Дніпра працюють всього на 10%, вважають в ЄС.

З прийняттям закону Про внутрішній водний транспорт Україна може отримати інвестиції в інфраструктуру, вважає посол ЄС Матті Маасікас. Про це він сказав під час брифінгу з міністром інфраструктури Владиславом Криклієм пише Європравда.

Посол нагадав, що прийняття цього закону, який повинен привести українське законодавство у відповідність з європейським, є зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, але одночасно дозволить Україні активніше використовувати водні шляхи. «Зараз тільки 10% потужностей Дніпра використовуються», — заявив він.

Також очікується, що законодавство повинно поліпшити конкуренцію на ринку і збільшить інвестиції.

«Потрібно встановити рамки, рівні права для тих, хто працює на цьому ринку, і ми сподіваємося, що це буде передбачено в цьому законі. Після прийняття цього закону буде надходити більше інвестицій з європейської сторони. Європейський інвестиційний банк і ЄБРР вже висловили свою зацікавленість в цьому», — розповів Маасікас.

За словами Криклія, уряд розраховує на прийняття закону в червні.

Мінінфраструктури очікує, що з прийняттям закону зростання обсягу вантажоперевезень з поточних 12 млн тонн до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави до 13-16 млрд грн на рік, пише Інтерфакс-Україна.

Очікується також, що прийняття закону допоможе розвантажити дороги, оскільки перевезення 1 млн тонн вантажів внутрішніми водними шляхами за чотири роки зменшать витрати на ремонт доріг на 1 млрд грн, оскільки дві баржі і один буксир можуть транспортувати стільки ж вантажу, скільки 250 вантажівок.