Енергія сонця замінила газ

logo


На знімку: ось такий вигляд має мініСЕС поблизу Львова.

Фото прес-служби ОДА.

На Львівщині понад 600 приватних власників у своїх домогосподарствах встановили сонячні електростанції. Нині в області діє програма енергозбереження, завдяки якій їм відшкодовують за це до 25 тис. грн.

Ігор Кугайкевич  у своєму будинку в Пустомитах облаштував СЕС потужністю 10 кВт. Родина відмовилася від газу, оскільки отриманої енергії цілком вистачає на освітлення, тепло і підігрів води. Законодавчо закріплений «зелений тариф» до 2030 року додає власникам впевненості й стимулює нарощувати потужності.

У станцію, що видає до 17 кВт, необхідно інвестувати приблизно 17 тис. дол. Ці гроші, як заявляють власники, окупляться за шість років. Зайву електроенергію мешканці постачають в загальну мережу й отримують за це гроші, сплачуючи 18% податку в місцеві бюджети. Проблема тільки в тому, що дорого коштує підключення до загальних мереж.

Найближчим часом у Львівській області розширять програму енергозбереження і стимулюватимуть жителів  встановлювати геліоколектори, теплові помпи та вітрогенератори.

Богдан КУШНІР.

Львівська область.