Енергетичний експерт про «Північний потік-2»: Питання в тому, чи змінить Єврокомісія правила використання таких транзитних трубопроводів

logo


Санкції США, яких наразі ще немає, наврядчи зупинять будівництво Північного потоку-2.

Таку думку «Прямому» повідомив енергетичний експерт Дмитро Марунич.

«На жаль, на поточному етапі ймовірність того, що санкції США, яких наразі ще немає, можуть якось зупинити будівництво проекту Північного потоку-2 є майже неймовірною, досить малоймовірною є така можливість. Імовірно його побудують, питання лише в тому, чи змінить Єврокомісія правила використання таких транзитних трубопроводів, які проходять морським шляхом, чи не розповсюдить вона на них правила використання інтерконекторів. Це тоді обмежить обсяг транспортування газу одним суб’єктом», — зазначив експерт.

Також Дмитро Марунич наголосив, що наразі необхідно працювати над розробкою так званого плану Б у разі, якщо Північний потік-2 таки побудують. Особливо, це стає важливим на сьогодні, коли консорціум вже подав заяву на обхід території Данії, яка не погодилась дозволити будівництво ПП-2 у своїй акваторії.

«Інша справа — це те, як поведе себе Єврокомісія, зокрема Австрія, Німеччина, Нідерланди, які виступають за реалізацію цього проекту і не приховують цих намірів», — додав енергетичний експерт Дмитро Марунич.

Нагадаємо, раніше «Прямий» повідомляв про три можливих сценарії розвитку подій для України щодо реалізації проекту Північного потоку -2.

Також 27 червня Данія висловила чітку позицію щодо будівництва Північного потоку-2 та не дозволила реалізувати проект в своїй акваторії.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.