Експерти: Україна може повністю замістити імпортні енергоносії біогазом

logo


Україна має потенціал для повного заміщення імпортних енергоносіїв лише за рахунок біогазу.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав директор департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Юрій Шафаренко, повідомляє кореспондент агентства.

«На мою думку, Україна має більше розвивати біоенергетику, ніж сонячну і вітрову. Поясню, чому. Україна — це аграрна держава. У нас великий потенціал сільгоспсировини, яку ми неефективно використовуємо. Ми порахували, що якщо використовувати лише 37% відходів сировини, ми отримаємо більше 10 млрд кубометрів газу», — підкреслив Шафаренко.

Разом з тим, якщо задіювати під вирощування енергетичних культур малородючі землі, то Україна зможе замістити майже 20 млрд кубометрів газу.

«У підсумку, ми можемо замістити весь імпорт, навіть більше, не вирубуючи жодного дерева», — зазначив представник Держенергоефективності.

Читайте також: Біоенергетика є можливістю для малого і середнього бізнесу — Чижиков

Він розповів, що загальна потужність біогазових установок в Україні трохи перевищує 50 МВт.

«Це потужності, які працюють на сільськогосподарських культурах, та потужності, що виробляють газ на полігонах. Динаміка трохи покращується, але не такимим темпами, як хотілося б», — відзначив Шафаренко.