Експерти спрогнозували рекордне здорожчання картоплі

logo


Після здорожчання м’яса українцям не по кишені скоро буде і картопля. Експерти прогнозують стрімкий ріст цін і скоро вони будуть вищими більш. ніж у півтора рази. 

Про це повідомив директор Української асоціації постачальників торговеьних мереж Олексій Дорошенко.

«Подорожчання картоплі до максимуму за 5 років пов’язано з ростом вартості інших овочів. Адже їх в основному вирощують фермери. А картоплю вирощують у домогосподарствах. Люди продають картоплю, щоб потім купити щось інше. За рік овочі подорожчали від 50 до 130%. Картопля зросла в ціні на 15-20%», — пише Олексій Дорошенко.

Усе це є наслідком інфляції. Також дорожчає імпорт, адже значну частину цього популярного продукту заводзять до нас з інших країн.

«Ціни на продукти харчування формуються залежно від попиту і пропозиції. Якщо попит високий, а пропозиція не змінюється або зменшується, то результат на ринку — це підвищення цін», — додав економіст.

До нас завозять картоплю переважно з Єгипту та Туреччини.

За підрахунками експерта, до кінця цієї зими картопля може коштувати від 8 до 10 грн/кг. І ціни лише продовжать повзти догори.Також дається взнаки погіршення якості картоплі, причиною цього є і несприятливі погодні умови.

Додамо, експерти назвали Київщину, Донеччину та Закарпаття лідрати у рейтингу найдорожчих соціальних продуктів.

Нагадаємо, де в Україні можна купити найдешевші продукти. Традиційно найбільш доступна їжа у Тернопільській області.

Дивіться: На що в 2019 році українцям доведеться розщедритися в магазинах