Експерти розповіли, коли подешевшає нерухомість

logo


Експерти розповіли, коли подешевшає нерухомість В Україні 80% нерухомості купують за готівку. 20% — на програми розстрочки забудовників чи банківське кредитування. Фото: ЛУН.ua

В Україні минулого року в експлуатацію було введено 10,2 млн кв. м житла. З них 3,6 млн кв. м припали на Київ та Київську область.

Аналітики прогнозують подорожчання житла на первинному ринку нерухомості на 10-15%. Через зростання витрат на будматеріали, енергоносії та оплату праці. Адже забудовники вже зараз працюють на межі рентабельності. Пропонують покупку нерухомості на ранніх етапах на рівні 13-14 тис. грн за квадрат, пише ubr.ua.

У середньостроковій перспективі Україна може зіткнутися з хвилею заморожених будівництв та обурених інвесторів. Врятувати ринок може дешеве іпотечне кредитування або різке зростання доходів українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сморід і щури: у багатоповерхівках заборонять будувати сміттєпроводи

«Банки готові кредитувати під 21-23% річних ефективної ставки. При цьому покупець має сплатити мінімум 30% авансового платежу. Максимальна сума кредиту — близько 1,2-1,5 мільйонів гривень. Фінустанови видають близько 100 позик на місяць. Це не багато. Адже крім драконівських умов, слід ще брати в розрахунок здатність українців підтвердити платоспроможність», — говорить фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

В Україні 80% нерухомості купують за готівку. 20% — на програми розстрочки забудовників чи банківське кредитування. У Європі навпаки.

У травні найчастіше купували одно- та двокімнатні квартири у Святошинському, Голосіївському, Шевченківському та Оболонському районах столиці.

×