Експерти розказали, як вплинуть нові правила забою на ціну свинини

logo


Нові вимоги до забою худоби суттєво не вплинуть на ціну свининиKurkul.comНові вимоги до забою худоби суттєво не вплинуть на ціну свинини

Вимога здійснювати забій тварин лише у сертифікованих бійнях суттєво не вплине на ціну свинини з точку зору економіки виробництва. Про це розповів президент Асоціації свинарів України Артур Лоза, повідомляє shuvar.com.

«Зараз свині вирощуються, десь забиваються (ми не знаємо, де саме) і продаються в якійсь мережі. Йдеться про те, щоб цей процес зробити абсолютно прозорим. Якщо є бажання вирощувати свиней для себе, це ваше право. Якщо ви стаєте оператором ринку, тобто починаєте продавати свинину, то, відповідно, підпадаєте під усі вимоги, пов’язані з безпечністю виробництва цього продукту».

Нагадаємо, 4 квітня набули чинності нові правила забою тварин. Зокрема, зменшується кількість забитих тварин не на бойні (подвірно) до трьох голів свійських парнокопитних тварин або інших копитних тварин на тиждень.

З 1 січня 2025 р. продукти, отримані в результаті забою не на бійні, що має експлуатаційний дозвіл, можуть використовуватися виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку кінцевому споживачу в межах 50 км від місця забою або в області, в якій він здійснений.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Коментувати (0)