Експерт розповів, чого очікувати від курсу долара після виборів

logo


За словами Новака, особливих фінансових зривів не передбачається, тому підстав для несподіванок на валютному ринку немає.

Ілюстрація REUTERS

Ілюстрація REUTERS

Президентські та парламентські вибори на ситуацію з курсом впливають мінімально, заявив економіст Андрій Новак.

Читайте такожБізнес покращив прогноз курсу гривні на кінець року до 27,5 за долар

«Тому що як до президентських виборів були різні очікування, так і після, але вони не виправдалися. Були невеликі коливання гривні та більше в бік зміцнення, ніж девальвації», — наголосив він у коментарі Главреду.

Він пояснив, що на валютному ринку відбуваються звичайні процеси – курс трохи зміцнюється, потім йде девальвація.

«Але амплітуда цих коливань у межах звичайних щоденних торгів на міжбанку, що потім відбивається на готівковому курсі. І після парламентських виборів я не очікую особливих стрибків курсу гривні, для цього немає вагомих економічних і фінансових основ. Новообраний президент разом зі своєю командою заявив, що співпраця з Міжнародним валютним фондом продовжуватиметься — ніяких різких рухів Україна не робитиме. І з боку МВФ пролунали сигнали, тобто, як мінімум буде завершена діюча програма фінансової допомоги стенд-бай. А після цього йтиме мова про нову програму. Співпраця продовжиться», — пояснив експерт.

За його словами, особливих фінансових зривів не передбачається, тому підстав для несподіванок на валютному ринку немає.

«Але, звичайно, багато чого залежатиме від того, як буде поводитись новий уряд, сформований після парламентських виборів. А також — якою буде політика Нацбанку і чи там змінюватиметься керівництво. Але думаю, що ніяких різких кроків не очікується», — додав Новак.

Нагадаємо, за словами голови Національного банку України Якова Смолія, політична невизначеність не вплинула на валютний ринок України, і курс гривні формується виключно під впливом ринкового попиту і пропозиції.

Чинниками зміцнення гривні в останні час він назвав сприятливі умови для українського експорту, приплив інвестицій він нерезидентів у боргові папери України, в результаті чого зросла пропозиція валюти на ринку.

Як повідомляв УНІАН, Державний бюджет України на 2019 рік заснований на прогнозному показнику курсу гривні до долара США до кінця 2019 року на рівні 29,4 грн/дол.

Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, курс гривні до долара на кінець 2019 року становитиме близько 30 грн/дол.

Історичний мінімум курсу української гривні щодо долара США був зафіксований в лютому 2015 року і становив 30,01 грн/дол.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter