Експерт прокоментував рішення суду щодо націоналізації ПриватБанку

logo


Експерт прокоментував рішення суду щодо націоналізації ПриватБанку - today.ua

Голова стратегічної групи радників з підтримки реформ зі Словаччини Іван Міклош заявив, що націоналізація ПриватБанку була вимушеним рішенням, інакше б сталася катастрофа для всієї економіки України. Така заява прозвучала в ефірі одного з українських телеканалів.

“Проблема судів в Україні – що не відбулася судова реформа, а тому суди працюють, як працюють. Дуже показовий приклад, як погано працюють суди в Україні, – це результат суду щодо ПриватБанку. Це той випадок, коли я не можу зрозуміти, як суд може прийняти таке рішення. Я не суддя, але я знаю, що з точки зору ситуації, в якій був банк, і з точки зору того, як власники ПриватБанку привели його до такого стану, був тільки один необхідний крок – і це була націоналізація ПриватБанку. Необхідна, бо інакше була б катастрофа для економіки, для людей, які там тримали гроші… Тому я не розумію, як деякі суди в Україні працюють”, – пояснив експерт.

За словами Міклоша, якщо Коломойсьму вдасться повернути собі ПриватБанк, то це стане потужним сигналом для всіх інвесторів, міжнародних партнерів, міжнародних фінансових інституцій, що в Україні не працює не тільки судова система, а й не працюють справедливість і здоровий глузд.

Голова стратегічної групи додав, що ситуацію навколо ПриватБанку досліджувала міжнародна компанія, яка дійшла до такого висновку: “Світова компанія KROL  з’ясувала, що власники ПриватБанку вивели з банку 5,5 млрд доларів. У такому випадку повернути банк чи давати компенсацію власникам – такого ніхто не зможе зрозуміти. Тому тяжко, з одного боку, говорити, що ми хочемо боротися з корупцією, а з іншого боку, зробити це (виплатити Коломойському компенсацію – ред.). Це речі несумісні”.

Крім того, радник президента зі Словаччини сказав, що в Україні одне з найбільших досягнень, – і це думка всіх західних партнерів, – що Гонтарева та її команда на чолі Нацбанку свого часу зробили велику роботу щодо боротьби з корупцією. Бо до Революції Гідності банківський сектор був одним із найбільших ресурсів корупції в Україні.

Раніше радник Володимира Зеленського з питань банківської діяльності Вікторія Страхова назвала причину, по якій ПриватБанк вже неможливо повернути колишньому власнику Ігорю Коломойському.