Експерт назвав причини зниження цін на зернові та олійні культури

logo


В Україні зафіксували стрімке зниження цін на зернові та олійні з початком збирання пізньої групи культур. Причини такої ситуації пояснив засновник і керівник порталів Zernotorg.ua і Zernovoz.ua Олександр Мащенко.

Про це повідомляє Kurkul.com.

За словами Олександра Мащенка, частина продукції була продана за форвардними контрактами восени та влітку за досить високими цінами.

Торговельна програма до нового року вже добре покрита укладеними угодами по форвардних поставках, хоч і по високих цінах і в найближчі два-три місяці експортери відчуватимуть себе доволі впевнено щодо забезпечення контрактів на максимальному можливому для портів рівні.

«Зрозуміло, що зараз правильною стратегією буде виконання проданих форвардних контрактів, адже будь-які збої із постачанням дадуть можливість покупцю відмовитись від придбання за високою ціною і значно її знизити. А також максимально використати можливості зі збереження врожаю до наступного року, коли навантаження збиральної кампанії суттєво знизиться», — зазначив Олександр Мащенко.

Наприклад, форварди на кукурудзу сягали 180 доларів, що різко контрастує з сьогоднішньою ціною на зовнішньому ринку і трейдери намагатимуться відігратися, частково розбавивши об’єми сировиною по занижених цінах.

Разом з тим, із початком збирання пізньої групи культур частина великих експортерів переорієнтовується на збирання і інтенсивний вивіз врожаю своїх господарств. Для забезпечення ефективної логістики ставить «загороджувальні ціни», щоб знизити напруження від продукції сторонніх постачальників на власну інфраструктуру.

Також варто очікувати, що протягом місяця ціни стабілізуються, оскільки дефолти з постачанням під дорогі форварди можуть вивільнити кошти для більш спокійної закупки.