Експерт: Ціна газу поки не зростатиме. Від слова «поки»…

logo


Експерт: Ціна газу поки не зростатиме. Від слова "поки"...

У Гройсмана заявили, що «до 18 жовтня 2018 року ціна на газ для населення залишиться без змін». Якщо чесно, то я очікував підвищення саме з опалювальним сезоном і вже прикидав — в скільки мені обійдеться новий тариф. 

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив директор Центру досліджень громадянського суспільства Віталій Кулик.

Затримка з підняттям цін на газ очевидно пов’язана з пролонгуванням переговорів з МВФ. Пишуть, що тепер в документах Фонду з’явилося 4 позиції: 1) ціна на газ має бути урівнена і для підприємств, і для домогосподарств. Раніше повідомлялося, що Уряд України та МВФ дійшли згоди про поступове підняття ціни на газ до 2020 року; 2) антикорупційний блок. Мова йде про перерозподіл функцій з перевірки електронних декларацій між антикорупційними органами на користь НАБУ; 3) збалансований бюджет; 4) реорганізація митниці і податкової як єдиних юридичних осіб.

МВФ тримає жорстку лінію і не відзначається поступливістю. 

Ймовірно відміна підняття цін на газ пов’язана з тим, що Фонд не отримав від української сторони чіткого тайм-плану виконання зобов’язань. В Кабміні мені сказали, що переговори триватимуть доти, поки не вдасться отримати компромісної позиції, з врахування соціально-економічної ситуації в Україні. Як на мене, трохи самонадіяно.

В Уряді досить оптимістичні і в питаннях субсидій. «Субсидій вистачить на всіх», — заявив один з замміністрів. У той же час, в проекті Держбюджету — 2019 закладено менше грошей чим того року. У Гроймана це пояснюють тим, що Уряд «був вимушений додатково закласти 17 млрд на виплату заборгованості по попередніх періодах».

У будь-якому випадку збереження нинішньої ціни на газ для домогосподарств цілком в інтересах Кабміну та особисто Володимира Гройсмана. Як тільки МВФ «викрутить руки» Києву і примусить підняти ціни, це автоматично позначиться на рейтингу прем’єра. 

Тому переговори йтимуть до переможного кінця. Але чи витрамає це бюджет? В Кабміні кажуть що є «жирок». Сподіваюся. МВФ — це не благодійник. Потім віддавати.

Вечірні Вісті