Економічний експерт назвав першочергове завдання нового голови НБУ

logo


21.01.2018 08:14

Економічний експерт назвав першочергове завдання нового голови НБУ

Запропонована Порошенком кандидатура нового глави НБУ Якова Смолія цілком нормальна. За умови його призначення першочерговим завданням Смолія буде ліберизація валютного ринку.

Про це сайту «24» розповів економічний експерт Сергій Фурса.

За словами економіста, майже півроку підбирали оптимальну кандидатуру замість Валерії Гонтаревої. Фактично, вибирали між двома кандидатурами: головою правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимиром Лавренчуком і Яковом Смолієм, який є виконуючим обов’язки голови НБУ.

На думку Фурси, з призначенням Смолія керівний склад НБУ збережеться, і загалом політика регулятора, яка є правильною, не зміниться. Його призначення сприятиме отриманню в цьому році чергового траншу від МВФ, оскільки голова НБУ є одним із підписантів Меморандуму. При цьому експерт наголошує, що головним завданням глави Нацбанку буде лібералізація валютного ринку, і НБУ вже підготував закон про валюту.

На валютному ринку дуже багато застарілих речей, обмежень, які не дозволяють розвиватися економіці взагалі, стримуючи інвесторів. Прийняття відповідного закону дасть сильний поштовх для лібералізації ринку і стане стимулом для інвесторів. Інвестори побачать, що в нас нарешті відкривається ринок, і можна вкладати в Україну, – наголосив Сергій Фурса.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter