ЄБРР у можливому новому кредиті «Нафтогазу» збереже умову закупівлі газу на заході під час відсутності конкуренції на сході

logo


ЄБРР у можливому новому кредиті "Нафтогазу" збереже умову закупівлі газу на заході під час відсутності конкуренції на сході

НАК «Нафтогаз України», у разі отримання чергового кредиту Європейського банку реконструкції розвитку (ЄБРР), навіть після відновлення закупівель у «Газпрому» після Стокгольмського арбітражу, зможе закуповувати газ за кошти кредиту лише на західному кордоні, де присутня конкуренція, зазначив управляючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж (Francis Malige).

«На східному кордоні є лише один постачальник. Ніхто не має доступу до трубопроводу. На заході у всіх є доступ до трубопроводу, тому що це вільний ринок, організований відповідно до (вимог — ІФ) ЄС, тому «Нафтогаз» може фактично організувати тендер, оскільки існує конкуренція між різними постачальниками», — сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».

Як зазначив Ф.Маліж, походження газу не має значення — російський він чи з будь-якого іншого регіону, якщо в процесі закупівлі не буде конкуренції.

Коментуючи поточну фінансову співпрацю з «Нафтогазом», представник ЄБРР нагадав, що кредитна лінія є трирічною і має бути погашена в цьому році. За його словами, можливість відкриття нової такої кредитної лінії залежить від відносин НАК із урядом України, подальшого прогресу в сфері корпоративного управління.

При цьому Ф.Маліж вказав, що одного лише формування наглядової ради з більшістю незалежних членів недостатньо, як недостатньо і правильних дій самого «Нафтогазу» в сфері корпоративного управління.

«Акціонер також відіграє дуже важливу роль», — наголосив управлючий директор ЄБРР.

Кредитну лінія ЄБРР у розмірі $300 млн було відкрито в жовтні 2015 року та призначено для закупівлі газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту ЄБРР є реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в «Нафтогазі».

Позика ЄБРР була поновлюваним кредитом на три роки. Протягом цього терміну «Нафтогаз» міг погашати і знову обирати засоби в межах зазначеної суми, щоб профінансувати закупівлі газу з ЄС.

Глава правління НАК Андрій Коболєв нещодавно заявив, що через невиконання Україною низки зафіксованих у контракті умов «Нафтогаз» вже позбувся опції на автоматичне продовження цієї лінії.

«Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Читайте также: