ДУМКА: Заборона пальмової олії призведе до стрибка цін на продукти

logo


Повна заборона використання пальмової олії у виробництві призведе до стрибка цін на продукти харчування.

Пальмова олія складає 90% імпортованих в Україну рослинних олій
Заборона пальмової олії не зупинить фальсифікаторів

Таку думку висловив народний депутат Іван Мірошниченко виданню Liga.net.

Він зауважив, що сьогодні спред — продукт, виготовлений на основі рослинних жирів — зараз може коштувати 10 грн, а ціни на вершкове масло стартують від 40 грн.

«Як наслідок, це буде ще й економічно обґрунтоване зростання цін на продукти харчування», — наголосив Мірошниченко.

Окрім цього, на його думку, заборона використання пальмової олії у харчовій промисловості матиме вкрай негативні наслідки через зупинку підприємств з її переробки і, як наслідок, призведе до скорочення робочих місць.

«Це призведе до скорочення 2000 робочих місць та зменшення надходжень до місцевих та державного бюджетів на 2-2,5 млрд гривень. Також ми втратимо експортні позиції, що взагалі безглуздо», — написав депутат.

Він зазначив, що в Україні за останні роки збудовано потужності на понад 1 млн тонн на рік з переробки та фракціонування тропічних сирих олій (пальмової, пальмоядрової, кокосової), що дало можливість створити більше 3000 робочих місць у містах Южний та Чорноморськ Одеської області, Запорiжжі, iнших мiстах.

«На цих потужностях виробляється великий асортимент рослинних жирів, що сприяло розвитку багатьох галузей харчової промисловості: олійно-жирової, кондитерської, хлібопекарської, молочної, кулінарної, асортимент продукції яких значно розширився завдяки застосуванню цих жирів, які раніше виключно імпортувалися», —  наголосив Мірошниченко.

Також, на його думку, заборона використання пальмової олії в харчовому виробництві в Україні призведе до суттєвого зниження конкурентоспроможності багатьох видів харчової продукції навіть на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Нагадаємо, що ВР прийняла у першому читанні законопроект №3871 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів».