Друга пенсія: українцям пояснили тонкощі нарахування

logo


Поділитися на Facebook

Твітнути

Фото: politeka.net

З 1 січня 2019 року в Україні буде запроваджено новий, другий рівень пенсійного забезпечення.

Частину зарплати будуть відраховувати до нового накопичувального фонду. Там ростимуть відсотки. І на старості кожному з українців обіцяють дві пенсії.

Наповнюватися фонд буде з доходів українців — в нього буде йти частина заробітних плат громадян. На початковому етапі це буде 2%. Якщо зарплата буде рости — щорічно сума відрахувань також буде збільшуватися, але не більше 15%.

Для громадян у віці 30-35 років відрахування коштів у новий пенсійний фонд буде обов’язковим.

«Завдання цієї системи — збільшити розмір заощаджень мінімум удвічі, аби забезпечити мінімально достатній рівень для пенсіонерів», — зазначив експерт з питань пенсії Григорій Овчаренко.

Нова система буде зовсім не вигідна тим, кому до пенсії залишилося років п’ять.

Отримати другу пенсію можна лише після досягнення пенсійного віку.

У разі важкої хвороби чи виїзду на проживання за кордон усі накопичення можна буде одразу зняти з рахунку. Або ж залишити у спадок. Також можна буде обрати, отримувати гроші пожиттєво чи впродовж конкретного періоду.

«На жаль, у цієї концепції немає прямих гарантій повернення цих коштів. Хоча б суму внесків», — зазначає Григорій Овчаренко.

Проте експерти запевняють, що запровадження нового накопичувального фонду неминуче. Наразі в Україні близько 12 мільйонів пенсіонерів. Але дуже скоро буде більше, ніж українців, які працюють. У такому випадку просто не буде звідки платити пенсії.

Нагадаємо, з’явилося пояснення, як українцям підвищуватимуть пенсії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.