Доступ до ринку закупівель “Укроборонпрому” отримали 4,5 тис. постачальників, – Бігун

uatv

23.09.2020

Фото Укрінформ

Після того, як “Укроборонпром” понад 8 місяців тому добровільно перейшов на систему ProZorro, ринок закупівель Концерну відкрився для 4,5 тисяч постачальників.

Про це повідомила директор із закупівель ДК “Укроборонпром” Надія Бігун під час відкритого онлайнобговорення із бізнесом, інформує UATV.

Вона наголосила, що закупівлі у сфері оборони роками були закритими і втаємниченими.

“Втім, коли ми подивилися, що саме купують підприємства Концерну, зрозуміли, що у більшості позицій немає ніякої таємниці. А перехід на систему ProZorro взагалі дозволить купувати ці товари, а також роботи та послуги ще дешевше та без корупції. Ми купуємо абсолютно все: виробниче устаткування, мастильну оливу та охолоджуючі рідини, електроенергію та газ, офісну та комп’ютерну техніку тощо. Те, що не становить військової таємниці, може і має закуповуватись прозоро та відкрито. Саме це ми і зробили”, – наголосила Надія Бігун.

За словами Бігун, 70% закупівель, які проводилися до 1 січня 2020-го року, відбувалися закрито на одному з майданчиків. При цьому участь у них могли брати лише зареєстровані постачальники. Інші 30% закупівель взагалі були в “тіні”.

“До Державного концерну “Укроборонпром” входять 137 підприємств, близько 60 з них ведуть активну виробничу діяльність. У 2019-му ці підприємства закупили на 4 мільярди гривень, а за 8 місяців цього року – на 5,6 млрд грн“, – зазначила директор із закупівель Концерну.

Якщо ж минулого року лише обмежене коло постачальників могло взяти участь у закупівлях, які проводили підприємства “Укроборонпрому”, то цього року на відкриті торги приходять усі охочі. Такі зміни і конкуренція як їх наслідок уже дозволили Концерну зекономити 520 мільйонів гривень від початку цього року.

Раніше повідомлялося, що Україна стала лідером міжнародного Рейтингу прозорості публічних закупівель.

: “Укроборонпром” цьогоріч поставив військовим понад 300 одиниць бронетехніки

Джерело
UATV

дата
23.09.2020

категорії
Економiка

поділитися