До кінця року Україна може отримати другий транш від ЄС у розмірі півмільярда євро

logo


Влада України сподівається отримати другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 500 мільйонів євро від Європейського Союзу до кінця 2019 року.

Як заявив віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба під час візиту до Брюсселя, про виділення кредиту в рамках програми макрофінансової допомоги ЄС йшла мова під час переговорів віцепрем’єр-міністра із віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, повідомляє «Радіо Свобода».

«Нам дійсно потрібно ухвалити декілька актів законодавства для цього, ми дійсно вже дещо зробили, і сьогодні ми просто пройшлися, бо часу не так багато — нам потрібно отримати цей транш до кінця року. Тому що в нас в цьому році пікові виплати по зовнішній заборгованості, і нам цей транш дуже важливий як підтримка нашого фінансового балансу», — зазначив Кулеба.

Головною умовою для продовження співпраці з Україною ЄС називає участь України у програмі МВФ.  Зазначимо, що Міжнародний валютний фонд теж має намір відновити роботу з українською стороною після парламентських виборів. Зокрема, представник президента в уряді Андрій Герус заявив, що очікує візиту місії МВФ у серпні.

Раніше голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі назвав 5 умов надання Україні €500 мільйонів другого траншу допомоги. Однією із них є прийняття середньострокового плану реформування Митної і Податкової служб та автоматична перевірка е-декларацій.

Нагадаємо, 11 грудня Європейський Союз перерахував на користь України 500 млн євро першого траншу нової програми макрофінансової допомоги.

Отримання другого траншу очікувалося в березні, але Україна не виконала всі умови для його отримання. Через це Мінфін був вимушений провести розміщення допемісії єврооблігацій з терміном обігу до листопада 2028 року на суму $350 млн.

Зазначимо, олігарх Ігор Коломойський радить Зеленському «не слухати Заходу» і відмовитися від виплати зовнішніх боргів, оголосивши дефолт. Або ж вимагати від ЄС і США списати Україні борги.