Директор «Довженко-центру» подав у відставку через «систематичне невиконання Мінкультом своїх зобов’язань»

logo


Директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко написав заяву на звільнення через зупинку бюджетного фінансування, через що центр став неплатоспроможним. Це передує банкрутству.

У заяві Козленка вказано, що керівник (центру) може за власним бажанням розірвати контракт «у випадку систематичного невиконання Міністерством своїх зобов’язань за контрактом», а саме — через невиконання зобов’язань, передбачених документом («своєчасно вживати заходи до запобігання банкрутства»).

Раніше стало відомо, що обігові кошти Довженко-центру вичерпані. З кінця травня Центр не зможе сплачувати обов’язкові податки та чинні зобов’язання за договорами.

«На жаль, через кричущу некомпетентність та відвертий саботаж призначеної на сумнівному конкурсі голови Держкіно Кудерчук М.М. і начальника управління економічного розвитку та фінансів Міністерства Якубівського В.В. паспорти бюджетної програми 3806030 “Державна підтримка кінематографії” досі не підписані, в Міністерство фінансів України надано свідомо некоректну інформацію про результативні показники Центру, а будь-яка комунікація з Центром з боку обох посадовців ігнорується», — повідомляє в заяві Козленко.

Він повідомив, що заборгованість держбюджету перед Центром із заробітної плати сягає понад два мільйони гривень, а також центр має понад один мільйон гривень невиконаних кредитних зобов’язань за підписаними договорами.

У коментарі hromadske Іван Козленко додав, що тепер Мінкульт має призначити тимчасового виконувача обов’язків, що  буде «розбиратися з ситуацією».

«Керувати ліквідацією Національного центру Олександра Довженка, розвитку та встановленню міжнародної репутації котрого я присвятив 8 років свого життя, я відмовляюсь».

Раніше директор центру повідомив про обшуки в будівлі та вилучення документів, але пізніше додав, що це не пов’язано із сьогоднішньою заявою. Додав, що розслідування пов’язано зі справою за Актом ревізії ДАСУ.

Фото обкладинки: керівник Довженко-центру Іван Козленко. Фото з сайту фестивалю «Молодість».

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.