Держпраці пояснила, коли на новому місці роботи працівник зможе взяти 24 календарні дні неоплачуваної відпустки

На адресу Головного управління Держпраці у Львівській області звернувся працівник із запитанням щодо права на відпустку 24 календарні дні без збереження зарплати. На підприємстві він працює менше шести місяців, а за попереднім місцем роботи, пропрацювавши 1 місяць 2 дні, звільнився за власним бажанням та при звільненні отримав компенсацію за два дні невикористаної щорічної основної відпустки. В управлінні роз’яснили ситуацію.

Статтею 84 КЗпП передбачено, що у випадках, передбачених ст. 25 Закону України «Про відпустки», працівнику за його бажанням надається в обов’язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати.

Водночас ст. 25 Закону України «Про відпустки» визначені всі обставини та категорії працівників, яким відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку. Зокрема, працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, — тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки»).

Отже, працівник має право на отримання відпустки без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.

Зверніть увагу на матеріали сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом) щодо відпусток і дотичних тем:

— «Відпустка без збереження зарплати: як вона впливає на щорічну відпустку»;

— «Приклади розрахунку середньої зарплати для оплати відпусток»;

— «Допомога по частковому безробіттю на період карантину та розрахунок відпускних»;

— «Директор планує відпустку: як організувати роботу за його відсутності»;

— «Працівник захворів під час відпустки: здійснюємо перерахунок відпускних»;

— «Сторнували відпускні, і база нарахування стала меншою за мінзарплату: як донарахувати ЄСВ».

Стежите за усіма новинами по темі «Зарплата та кадри»? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте, та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.