«Держгідрографія» активізує науково-дослідну діяльність на морях та річках України: що зміниться

logo


5.ua

09.07.2018 15:08

Потреба в наукових-дослідженнях Азово-Чорноморського басейну критично зросла

Державна установа «Держгідрографія» активізує науково-дослідну діяльність на морях та внутрішніх водних шляхах України. Про таке рішення стало відомо в рамках науково-технічної ради «Держгідрографії» Міністерства інфраструктури України.

За темою

Захід відбувся за участі Наукового гідрофізичного центру Національної академії наук України. Спеціалісти установи та Наукового центру розробили спільний проект науково-технічної програми «Комплексне океанографічне і гідрографічне вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів України» на період з 2018–2022 років.

Мета – проведення комплексних експедиційних досліджень у морських регіонах і на внутрішніх водних шляхах України для убезпечення судноплавства та створення автоматизованого банка цифрових океанографічних даних Мінінфраструктури та НАН України.  

Державна установа «Держгідрографія» Міністерства інфраструктури  спільно з Науковим гідрофізичним центром України розробила програму вивчення морського середовища та внутрішніх водних шляхів (далі – ВВШ) на п’ять років.  Програма має сприяти інформаційному забезпеченню морегосподарської діяльності та наукових досліджень в Азово-Чорноморському басейні.

В.о. начальника Держгідрографії, голова науково-технічної ради, кандидат юридичних наук Олександр Щипцов так прокоментував програму: «Потреба в наукових-дослідженнях Азово-Чорноморського басейну критично зросла.  На жаль, через кримські події 2014 року ми втратили значну частину науково-дослідного флоту та вітчизняної інформаційної бази океанографічних досліджень. Останні масштабні експедиції  виходили в море понад 10 років. Тому наразі наші завдання – забезпечити у повному обсязі дослідницьку діяльність, яка пов’язана з виконанням Україною обов’язків прибережної держави відповідно до вимог Конвенції ООН з морського права 1982 року, відновити міжнародний обмін океанографічними даними під егідою МОК ЮНЕСКО та запровадити сучасні, а саме цифрові  інформаційні технології обробки результатів досліджень,їх збереження та використання. Активізація цієї діяльності стала можлива за сприяння державного секретаря Мінінфраструктури Андрія Галущака».

Головна практична мета океанографічних і гідрографічних досліджень в рамках цієї програми, за словами керівника «Держгідрографія» – це безпека мореплавства. Відомо, що цільовий науково-технічний проект НАН України «Комплексні експедиційні дослідження Азово-Чорноморськго басейну» на період 2016-2019 років, затверджений постановою Президії НАН України від 07.07.2016 року та виконання Стратегічного плану розвитку та Інвестиційного плану на період до 2022 року державної установи «Держгідрографія», затвердженого наказом Мінінфраструктури від 09.10.2017 року №342.

Рада ухвалила спільний проект  науково-технічної програми «Комплексне океанографічне і гідрографічне вивчення морського середовища ті внутрішніх водних шляхів України на період 2018-2022 років».

Довідка. Державна установа «Держгідрографія» є науково-виробничим комплексом, що заснований на державній власності та входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Одним із головних завдань Держгідрографії, згідно з Положенням, є виконання міжнародних зобов’язань України з навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства і представлення інтересів Міністерства інфраструктури у міжнародних організаціях з питань навігації, гідрографії, морської картографії. У 2004 році, Держгідрографія України набула статусу національного члена Міжнародної асоціації навігаційного забезпечення мореплавства і маякових служб – IALA-AISM (МАМС).

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою:

«Водосвинки українські»: у Харкові показали маленьких капібарів – ФОТО