Держдеп США про Nord Stream: Європа робить себе більш уразливою перед РФ

logo


Західні європейці, які вступили в НАТО заради захисту від РФ, самі роблять себе більш уразливими перед нею.

Про це заявив помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Уесс Мітчелл на конференції в Атлантичній раді у Вашингтоні.

Америка очікує від тих, кому вона допомагає, що вони не будуть сприяти суперникам, роблячи себе більш уразливими для самої Росії, заради захисту від якої ці держави приєдналися до НАТО, сказав він.

Mitchell: “A second principle for America is that we expect those whom America helps to not abet our rivals… [making] the region more vulnerable to the very Russia that these states joined NATO to protect themselves against.”#ACEurasia pic.twitter.com/lBX6BVT0F5

— Atlantic Council (@AtlanticCouncil) 18 жовтня 2018 р.

«Західні європейці не можуть поглиблювати енергетичну залежність від тієї самої Росії, від якої США їх захищають. Або збагачуватися від того самого Ірану, який розробляє балістичні ракети, які загрожують Європі», — заявив Мітчелл.

«Неприйнятно для союзників США в Центральній Європі підтримувати проекти, як Північний потік-2», — підкреслив він.

Раніше у Держдепі США заявили, що можуть вдатися до запровадження санкцій проти енергетичних компаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2».

Багато країн Центральної та Східної Європи також виступають проти проекту, який, на їхню думку, збільшить залежність Європи від російського газу.

Як відомо, з кінця 2019 року газотранспортний коридор «Північний потік-2» повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту — у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія — стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Читайте также: