Держбюджет-2018 має враховувати потреби Криму — Кривенко

logo


Киев, QHA —

Заступник голови бюджетного комітету ВРУ Віктор Кривенко в ексклюзивному коментарі для журналіста радіо Hayat Едуарда Солодовника повідомив подробиці бюджетного процесу та свій прогноз щодо першого читання головного фінансового документу України на 2018 рік.

— Потреби переселенців з Криму та Донбасу в бюджеті Мінсоцполітики не відповідають сучасним реаліям. Тому бюджетний комітет надав уряду доручення підготувати актуальні пропозиції, оскільки попередній варіант не адекватний потребам сьогодення, — підкреслив Кривенко.

На думку народного обранця, найбільш актуальні зміни пропонували секретар комітету ВР з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення Наталія Веселова та перший заступник голови парламентського комітету з питань промполітики та підприємництва Максим Єфімов.

Заступник голови бюджетного комітету ВРУ повідомив, що в порівнянні з 2017 роком в Бюджеті-2018 доходи збільшилися до 877 млрд грн. (у 2017 — 702,4) та видатки до 948 млрд (минулого року – 790). На сьогодні узгодження бюджету відбувається в передбачені строки.

— Депутати подавали свої пропозиції до 1 жовтня,  19-20 жовтня на засіданні продовжилося подання пропозицій. Минулого тижня робоча група депутатів врахувала понад 800 пропозицій. Наш комітет вирішив зі своїми рекомендаціями направити законопроект до ВРУ для прийняття в першому читанні. Мій прогноз по бюджету, що у першому читанні є шанс ухвалити запропонований варіант головного фінансового документа України. Що ж стосується схвалення Бюджетного кодексу, який іде паралельно, то мій прогноз, що у такому вигляді він схвалений не буде, — зазначив Кривенко.

Нардеп пояснив, що кодекс передбачає збільшення навантаження місцевих органів влади, повернення пільг, адресну адаптацію. На його думку сьогодні в Україні від великої кількості грошей великі міста потерпають, бо навіть не встигають їх освоїти. Таким чином, мільярди лежать на депозитах, а райони, села справді набагато менше забезпечені, а щодо пільг очікуються великі дискусії.

— Поправки до Бюджетного кодексу необхідні, оскільки КМУ намагається перекласти частину пільг на органи місцевого самоврядування та хоче перерозподілити кошти з великих міст, які мають профіцит бюджет, тим кому не вистачає. З одного боку логіка є, з іншого — це не буде мотивувати міста заробляти більше, адже сам алгоритм і той факт, що підприємства зареєстровані у великих містах, там же сплачуються податки, а люди живуть, наприклад, у райцентрі. І сама формула виходить, що у великих містах краще з бюджетом. Тому, з іншого боку виходить, що виникає певна несправедливість бо хтось не працював, не залучав бізнес та не створював робочі місця, але все одно буде отримувати кошти, — аргументував Кривенко.

Зазначимо, що у 2018 році в проекті держбюджету на потреби Мінсоцполітики передбачено 152 млрд грн, Мінохорони здоров’я — 55 млрд грн. В той же час міністр освіти та науки України Лілія Гриневич запропонувала виділити на реалізацію положень реформи освіти в 2018 році 1,85 млрд грн.

Мінохорони здоров’я наступного року додатково отримає більше 13 млрд гривень за реалізацію прийнятої парламентом медичної реформи. Ще 5 млрд грн пропонується виділити на субвенцію на соціально-економічний розвиток регіонів, який у парламенті називають «виділенням грошей на округ».

QHA