Державні аудитори продовжують моніторинг закупівель на Херсонщині

logo


Державні аудитори продовжують моніторинг закупівель на Херсонщині

Як повідомляє прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, фахівці виявляють і фіксують чимало порушень на підконтрольних об’єктах. Зокрема, недотримання вимог до порядку оприлюднення/опублікування інформації про закупівлю. Крім того, ситуацію ускладнюють непрозорі та нечіткі технічні і кваліфікаційні вимоги тендерної документації. Іноді до оцінки пропозицій допускаются учасники, які є особами, пов’язаними із іншими учасниками процедури закупівлі.

Інколи закупівлі відбуваються взагалі без застосування процедур, визначених Законом; відсутні необхідні документи, або вони не відповідають вимогам щодо оформлення, встановленим законодавством. В іншому випадку укладений договір про закупівлю не відповідає умовам тендерної документації; відсутність річного плану закупівель.Також іноді необґрунтовано застосовують переговорну процедуру закупівлі. Аудитори вважають неприпустимими порушеннями, коли неправомірно визначений переможець процедури закупівлі та допущені інші порушення у відповідній документації.

До речі, до основних причин відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися, відносять: подання для участі у торгах менше двох пропозицій, відсутність подальшої потреби у товарах, роботах або послугах.

У І-ому півріччі 2017 року Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області попередило порушень у сфері публічних держзакупівель на суму понад 41 млн грн.

Тому аудитори нагадують підконтрольним підприємствам, установам, організаціям «телефон довіри» аудиторів у Херсоні – 0552 263628.

Share and Enjoy:

Читайте также: