Держава має право регулювати ціни на внутрішньому ринку — Милованов про «Роттердам+»

https://youtu.be/qY5OyjfRz5M

Держава має право регулювати ціни на внутрішньому ринку країни.

Про це в ефірі «Прямого» заявив президент Київської школи економіки, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (2019-2020) Тимофій Милованов, коментуючи справу «Роттердам+».

«Чесно, так зараз легко сказати, але я й не очікував, що будуть якісь наслідки. І питання «Роттердам+ – це питання більше політичне. Держава має право приймати регулювання, які втручаються в ціни на ринку. І це постійно робиться. Вони комусь допомагають, а комусь шкодять, і це відбувається постійно. Тому це, перш за все, політичне питання. І відповідальність за це несуть люди, в тому числі президенти, прем’єр-міністри, міністри відповідні. Перш за все, несуть відповідальність політичну, і ця політична відповідальність відбувається», — сказав Милованов.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд визнав законним рішення прокуратури закрити справу «Роттердам+» через відсутність в ньому складу злочину.

Раніше досудове розслідування в справі «Роттердам+» не змогло встановити факти скоєння злочину або шкоди від дії цієї формули.

ФОРМУЛА РОТТЕРДАМ+: У МІНЕНЕРГО ПІДТВЕРДИЛИ, ЩО УКРАЇНА ВИКОНУВАЛА СВОЇ МІЖНАРОДНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура офіційно повідомила стороні захисту про закриття справи «Роттердам+» у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Раніше стало відомо, що САП закрила «справу «Роттердам+». «Підставою для закриття справи є результати комплексної комісійної експертизи з визначення збитків, проведеної Службою безпеки України. Експертиза була передана в САП 18 серпня. Збиток державі не встановлено, експерти вважають, що ціни коливалися виключно через різницю в тарифах», — повідомив Бутусов.

Крім того, комплексна комісійна експертиза Служби безпеки України у справі «Роттердам+» встановила, що дія формули не завдала ніякої шкоди державі.

Колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що жодних збитків для держави під час застосування формули ціноутворення «Роттердам+» не було.

СПРАВА «РОТТЕРДАМ+» БУЛА ЛИШЕ МЕДІЙНОЮ БУЛЬБАШКОЮ – ЕКСГОЛОВА НКРЕКП

Також Дмитро Вовк заявив, що головною зацікавленою особою у так званій справі «Роттердам +» є олігарх Коломойський з його металургійними підприємствами, однак у НАБУ про це говорити не хочуть. Натомість намагаються перекласти відповідальність на уряд. 

Доктор юридичних наук Анна Власова заявила, що за 3,5 роки розслідування так званої справи «Роттердам+» НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не надали жодних доказів завдавання збитків чи отримання неправомірної винагороди від дії цієї формули.

ПРОТИ ДЕТЕКТИВІВ НАБУ ПОРУШИЛИ КРИМІНАЛЬНІ ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ФАЛЬСИФІКАЦІЙ У СПРАВІ «РОТТЕРДАМ +» — ВОВК

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.