Держава хоче віддати у приватні руки соціальну сферу

logo


Міністерство соціальної політики змушене констатувати, що місцеві органи влади занадто повільно реалізують запущену ще в 2013 році програму соціального замовлення, в рамках якої останні отримали право залучати для надання соцпослуг українцям приватні компанії та ФОП.

4555_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

Так, у 2017 році лише 8 областей провели відповідні закупівлі на суму всього близько 2,5 млн. грн. А за рік до того процедуру пройшли в 4-х регіонах України всього на 800 тис. грн.

З огляду на цей факт, а також зміни, які депутати внесли в закон «Про соціальні послуги» на початку цього року, чиновники розробили і оприлюднили 10 червня на офіційному сайті проект урядової постанови, який встановлює новий порядок залучення приватників до надання соцпослуг населенню за бюджетні кошти.

Зокрема, він запускає механізм компенсації витрат, які несуть компанії-постачальники, з держбюджету. Вибирати останні місцева влада має на відкритих конкурсах, попередньо опублікувавши деталі замовлення, включаючи тип послуги, термін її надання та кількість одержувачів.

А щоб не відбити охоту у потенційних підрядників, уряд має намір внести зміни до іншої своєї постанови, і дозволити місцевій владі оплачувати постачальникам до 50% вартості послуг, що надаються авансом, а не за фактом їх надання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, хто може стати губернатором Херсонщини Кандидат із «Слуги народу» різко висловився стосовно Коломойського Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей Над Швецією з’явилось унікальне сонячне гало В Україну прийде рання, але холодна весна