Депутати Ради і Європарламенту ухвалили спільну заяву щодо «Північного потоку-2»

Бюро Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС ухвалило спільну заяву щодо «Північного потоку-2».

У спільній заяві йдеться, що завершення будівництва газопроводу «поставить під загрозу національну безпеку ЄС, США та загрожує і без того нестабільній безпеці та суверенітету України» та «матиме серйозні наслідки у сфері регіональної безпеки», а також «може підірвати розвиток єдиного, лібералізованого та відкритого європейського ринку шляхом консолідації джерел постачання в системі «Північного потоку-2» та стримування інвестицій в альтернативні джерела енергії».

Депутати Верховної Ради України та депутати Європейського Парламенту, що входять до складу Бюро ПКА, закликали керівництво ЄС переглянути співпрацю з Росією на різних зовнішньополітичних платформах, щоб негайно і беззастережно зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Як відомо, 17 травня Федеральне морське судноплавство і гідрографії Німеччини (BSH) дозволило укладання труб газопроводу на ділянці довжиною 2 кілометри в німецькій економічній зоні. Йдеться про зону, де немає загрози екології.

А 19 травня стало відомо, що США можуть відмовитися від санкцій проти компанії-оператора, що споруджує «Північний потік-2». Єдиним способом зупинити проект, завершений вже на 95%, є накладення санкцій на німецьких кінцевих споживачів газу. Однак адміністрація Джо Байдена не хоче псувати відносини з Німеччиною.

У Сенаті США різко висловилися щодо такого рішення Білого дому. У заяві сенаторів вказано, що адміністрація Байдена віддає пріоритет німецьким і російським інтересам, а не інтересам США та їхніх союзників у Центральній, Східній і Північній Європі.

10 червня компанія Nord Stream 2 AG завершила роботи з укладання труб першої нитки газопроводу. Впродовж кількох місяців нею можуть пустити газ.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про намір особисто врегулювати усі суперечки зі США щодо «Північного потоку-2».