Делегація ЄС поїде до Приазов’я для оцінки ситуації в регіоні після російської агресії

logo


Делегація Євросоюзу поїде до Приазов’я для оцінки економічної, соціальної та політичної ситуації в регіоні після агресії Росії у Керченській протоці.

Високопосадовці ЄС зустрінуться з представниками місцевих органів влади протягом 27 січня – 2 лютого у Маріуполі, Бердянську, Мелітополі та навколишніх регіонах, повідомляє Представництво ЄС в Україні.

За результатами висновків делегації, Євросоюз оцінить, як посилити підтримку Приазов’я. У делегації братимуть участь виконавчий директор з питань Європи та Центральної Азії Томас Майр-Гартінг, керівник Групи підтримки України при Єврокомісії Петер Вагнер.

Напередодні Парламентська асамблея Європи ухвалила резолюцію щодо ескалації напруги в Азовському морі та Керченській протоці. Резолюція засуджує використання проти України військових кораблів та їхніх екіпажів, а також закликає Росію негайно звільнити українських військовослужбовців та надати їх необхідну допомогу. Також документ вимагає забезпечити свободу судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці.

Нагадаємо, ввечері 25 листопада, коли українські судна почали рух через Керченську протоку в Азовському морі, російські кораблі та катери почали переслідування, вимагаючи зупинитися і погрожуючи застосувати зброю.

Пізніше російські військові захопили три українські кораблі, поранивши шістьох військових. Згодом Росія звинуватила українських військових у нібито порушенні державного кордону. Моряки своєї провини не визнають та називають себе військовополоненими.

Згодом російська ФСБ заявила, що доправила захоплені українські судна в Керч. Крім того, за інформацією російського відомства, трьом постраждалим під час обстрілів українським морякам надана медична допомога.

26 листопада Верховна Рада проголосувала введення воєнного стану в окремих областях України — Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, внутрішніх водах Азовського моря. Він діятиме протягом 30 днів від 9:00 28 листопада.

Уранці 27 листопада СБУ підтвердила, що російські силовики, крім військових моряків, захопили двох співробітників відомства. 29 листопада в СБУ повідомили, що до захоплення українських кораблів були причетні 2 колишніх співробітників СБУ.

Суди в окупованому Криму арештували всіх 24 українських військових моряків. Пізніше їх перевезли до Москви та розмістили там у двох СІЗО — «Лефортово» та «Матросская тишина».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал