Деякі магазини запровадили лімітований продаж цукру, який і без того стрімко здорожчав: у чому причина

Хочеш понад п’ять кілограмів в одні руки — вивертай гаманця. Деякі магазини запровадили обмеження на продаж цукру. Товар і без того стрімко здорожчав щонайменше на третину, а тут ще й лімітований продаж.Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Дешевше 17 гривень за кілограм вже й не знайти. Рекорд 22,5 гривні. А деякі  маркети взагалі скромно пишуть ціну за сто грамів цукру. Місцями полиці порожні й оголошення про обмеження.

У  супермаркеті Тернополя взагалі маркетинговий парадокс: ціна від п’яти кілограмів цукру на 40 копійок дорожче, ніж за кіло. 

Линовицький цукрокомбінат цього сезону запрацював одним із перших. Тут уже виробили 9 тисяч тонн продукту. Ледь не половину минулорічної норми. Але третина цукрозаводів досі не запустилася.

Через посуху буряк не вродив, згодом через дощі втратив цукристість. А ще й посіяли цьогоріч менше. Тому виробництво цукру прогнозують у межах 1 млн 200 тис. тонн. Але цукровики радять зберігати спокій: дефіциту не буде. 

«Внутрішній ринок буде забезпечено, тому ніякого там підняття цін, дефіцити пустих полиць не прогнозується, їх не буде. Заводи пізно запустилися і попит ринку переважив пропозицію», — повідомив  аналітик «Укрцукру» Назар Михайловін.

Цукровики підозрюють, що рітейл навмисне підігріває ажіотаж оголошеннями про обмеження продажів.

У Линовиці з конвеєра нині цукор продають по 16 гривень. А ще націнка супермаркету. Голова правління  Линовецького цукрового заводу Сергій Прозор каже, що згодом, коли всі заводи запрацюють, ціна знову знизиться.  Згадує: влітку продавали собі в збиток.

Асоціація рітейлу поведінку магазинів не прокоментувала. А покупці активно запасаються цукром. 

Професор Любомир Хомічак каже, що нинішня ціна на цукор — в межах 20 гривень за кілограм на прилавку —  наближена до реалій. Три роки поспіль заводи ледь животіли, навіть були затримки у виплаті зарплаті. 

«Більшість компаній, щоб залишитися на плаву і диктувати свої умови, я цього не можу стверджувати, могли зробити  такий фактор: «Давайте ми будемо принижувати ціну цукру, тримати на мінімальному рівні з тим, щоб малі підприємства відійшли в інший світ, і будемо диктувати свої умови», можливо тепер все це закінчилося», — зазначає Любомир Хомічак, завідувач відділу цукру, цукровмісних продуктів та інгредієнтів Інституту продовольчих ресурсів НААН.

Якщо й була змова, ймовірно, вона в минулому. У майбутньому за цукром може потягнутися все, бо він ледь не в кожному продуктові.