Дефіцит кукурудзи призведе до катастрофічних наслідків для тваринництва, – учасники ринку

Дефіцит кукурудзи на внутрішньому ринку призведе до катастрофічних наслідків для всіх галузей тваринництва з усіма негативними соціальними наслідками.

Про це заявляють Асоціація «Союз птахівників України», Асоціація «Cвинарі України», Корпорація «Тваринпром» та Асоціація «Союз кормовиробників України» у відкритому листі до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, передає AgroPolit.

Аграрії зазначають, що відновити втрачені позиції в тваринництві Україна зможе не раніше ніж за 1,5-2 роки за умови сприятливих економічних умов, а на відновлення експортних показників знадобиться ще більше часу.

«Несприятливі погодні умови цього року спричинили суттєве скорочення врожаю зернових та олійних культур не лише в Україні, а й в інших основних світових країнах-виробниках. Це призвело до росту цін на зазначені культури на 75-80% та відповідно вартості готового комбікорму для свиней та птиці на 45-50%», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зростання вартості комбікормів, які в структурі собівартості продукції тваринництва у середньому займають 65-70%, призвело до відповідного росту витрат на виробництво продукції. З жовтня минулого року виробництво м’яса птиці та харчових яєць є збитковим, рентабельність м’яса птиці становить – -10-15%, яєць – -12-16%, а малоземельні та безземельні господарства працюють не рентабельно і собівартість свинини складає мінус 10%.

«Наслідком цього вже стало позапланове скорочення поголів’я птиці протягом IV кварталу на 10% та його подальше зниження разом із поголів’ям свиней вже на початку цього року», – повідомляють асоціації.

Таким чином тваринники просять Кабмін вжити низку заходів з державного регулювання на ринку кукурудзи, аби уникнути дефіциту останньої на внутрішньому рикну.

Виробники назвали причину, чому яйця в Україні не подешевшають