Децентралізація в цифрах: Зубко назвав три головні досягнення реформи (Відео)

logo


24.01.2019 22:33

Нині в Україні налічується вже 868 об’єднаних територіальних громад, а 52% бюджету України сьогодні знаходяться у місцевих громадах

Про таке заявив в ефірі «5 каналу» віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За темою

Він також озвучив три головні цифри децентралізації: «Перше – це те, що 62% українців, які проживають, як в ОТГ, так і у містах обласного значення. Друге – 120 тисяч дітей, які вже вчаться в новому освітньому просторі у 300 проектах. Це дуже важливо, бо ми бачимо якісні зміни по здачі ЗНО тих дітей, які навчаються в опорних закладах, де змінився дизайн, підхід, безбар’єрність, енергоефективність, інклюзивність. Змінився підхід до дітей – у них з’явилося бажання вчитися, бігти до школи і там залишатися, не тільки на період школи, а ще й після школи. І третє – це 8 тисяч проектів за 2015–2018 роки, бо це вже матеріалізація реформи, коли люди бачать дитячий садок, освітлення, дорогу, школу, амбулаторію, ЦНАП, центр безпеки – і це все те, що їм дає можливість змінити своє ставлення до влади і дати їй довіру».

Зубко також відповів на запитання ведучої, чи можливий «відкат» реформи назад: «Це рік і президентських, і парламентських виборів і я думаю, що це ключовий рік взагалі для історії України, для незалежної України. Бо або ми будемо активно продовжувати реформу і зробимо її незворотною, бо кожна реформа, вона зараз у такому стані, коли є результат, є бачення, є можливість розвитку, але розвернути її ще можливо. Те ж саме і реформа децентралізації. Прийнявши у 2020 році абсолютно бюджетний кодекс і зменшивши ресурси для самоврядування, ми практично залишимо ОТГ з однією назвою. І тому це визначальний рік, але й рік можливостей».

Що ще розповів Геннадій Зубко, дивіться у повному відео інтерв’ю:

Відео за темою